Lett fairwaydressing planlegges

Dersom været tillater det skal det gjennomføres en lett sanddressing på fairwayene den kommende uken. Vær- og baneforhold styrer når arbeidet kan settes i gang.
Ved for store nedbørsmengder eller for høye temperaturer forskyves arbeidet frem i tid. Mandag og tirsdag er det pt. meldt mye regn, men dersom banen er tørr nok på onsdagen vil arbeidet starte.
Sandressingen vil pågå noen dager, men det er vanskelig å si noe konkret om hvor lenge spillet vil bli påvirket av arbeidet.
Sandressing av fairwayene gjennomføres for å ivareta banens investering og spillefunksjon med hensyn til drenering, thatchkontroll, jevnhet og ærlighet. Dersom det slurves med dressefrekvensen vil det fort danne seg et sjikt som hindrer normal luftsirkulasjon/fordampning fra jord og gressblad. Dette vil over tid skape anarobe tilstander som vil føre til generelt svake gressplanter.
Dagvanning
I perioden fremover vil det dagvannes på varme, tørre dager. Vanningen skjer på alle flater bortsett fra green.
Grunnen til at vi dag vanner er at vi har hjelpesådd alle arealer (tee, fairwayer og rough). Vi er derfor helt avhengig av frekvent vanning dersom vi skal få gressflatene opp på ønsket nivå.